KONST / Litografier / Litografier 16218303
*
nr 1621 8303
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Signerade ej numrerade, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:31:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 22:10:00
1
100 kr
20/5 19:55:09
2
150 kr
20/5 20:23:24
3
300 kr
20/5 20:25:54
2
250 kr
20/5 20:25:54
3
300 kr (Budbetjänt)
20/5 20:26:19
2
Vinnande bud
20/5 20:27:04
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:38
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:35
-
2077 Grafiskt blad
Lise Lundgren. "Sluten lotus". Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:08
*
Peter Dahl
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 1621 8303
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Signerade ej numrerade, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 22:10:00 | 1 | 100 kr |
20/5 19:55:09 | 2 | 150 kr |
20/5 20:23:24 | 3 | 300 kr |
20/5 20:25:54 | 2 | 250 kr |
20/5 20:25:54 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
20/5 20:26:19 | 2 | Vinnande bud |
20/5 20:27:04 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:51
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:38 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:35 -
2077 Grafiskt blad
Lise Lundgren. "Sluten lotus". Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:08